Check out how some of our customers customized their ride with similar products. Submit your ride today, or view all customer rides here.
| SKU | MSAM50MB20x7-2 |
|---|---|
| MPN | MA050MT20704A00 |
| Brand | MSA Offroad Wheels |
| Wheel Bolt Pattern | 4/137 + 4/156 |
| Wheel Diameter | 20" |
| Wheel Finish | Matte Black Double Dark Tint |
| Wheel Model | Clubber |
| Wheel Offset | +0mm |
| Wheel Type | Non-Beadlock |
| Wheel Width | 7" |
If you have any questions or concerns about fitment please contact us by email or phone before you order.
This listing is for machines using a 4/137 + 4/156 bolt pattern. Typically a positive offset wheel is used for the front and rear of ATVs with independent rear suspension (IRS). Additionally, a negative offset wheel is typically used for only the rear of a solid rear axle machine (SRA).
Fitment for other machines is available - Browse our wheels for UTVs and ATVs.